Генпрокурор Віктор Пшонка ініціював посилення кримінальної відповідальності за грубе порушення законодавства про працю та невиплату заробітної плати. Він звернувся до президента Віктора Януковича як суб'єкта законодавчої ініціативи з проханням внести розроблений Генпрокуратурою законопроект на розгляд Верховної Ради.
Встановлення такої кримінальної відповідальності для керівників підприємств, установ та організацій є одним із найефективніших механізмів забезпечення державою прав працюючих, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Генпрокуратури.
В Генпрокуратурі повідомили, що за 9 місяців поточного року розглянуто 1745 справ цієї категорії та постановлено обвинувальні вироки стосовно 901 особи.
При цьому 798 осіб (88,5 %) засуджено до штрафу і лише 2 особи до реального позбавлення волі за сукупністю вироків, інші посадові особи притягнуто до кримінальної відповідальності, не пов'язаної з позбавленням волі.
Разом з тим, з року в рік кількість злочинів за фактами умисного ухилення від виплати заробітної плати та грубого порушення законодавства про працю не зменшується.
За вказаний період у сфері оплати праці органами прокуратури порушено понад 2,1 тисяч кримінальних справ, що на 14% (297 справ) більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Отже, чинні межі покарань за злочини цієї категорії не досягають мети запобігання вчиненню нових кримінально караних діянь.
Законопроектом, направленим до президента, пропонується передбачити штраф у розмірі до 85 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до п'яти років
Немає коментарів:
Дописати коментар