пʼятниця, 31 грудня 2010 р.

На топливном баке "Дискавери" нашли новые трещины

Шаттл "Дискавери" на стартовой площадке. Фото NASA
Шаттл "Дискавери" на стартовой площадке. Фото NASA



На поддерживающих стойках топливного бака шаттла "Дискавери" обнаружены новые трещины. Они были найдены во время проведенного инженерами рентгеновского сканирования, сообщает портал Space.com.

Ранее специалисты обнаружили на баке множество других трещин. К настоящему моменту большая часть дефектов устранена. Ремонт новых трещин должен начаться третьего января - инженеры планируют, что он займет от трех до четырех дней.

Челнок должен был отправиться на орбиту первого ноября 2010 года, однако запуск был отложен сначала из-за плохой погоды, потом по причине утечки топлива и, наконец, в связи с обнаружением трещин на внешнем топливном баке. Новая дата старта назначена на третье февраля 2011 года.

Для "Дискавери" этот полет станет 39-м и последним в его карьере. Шаттл должен доставить на Международную космическую станцию научное оборудование, а также человекоподобного робота по имени Робонавт Второй. Подробнее о нем можно прочитать здесь.


Те ж саме можна сказати і про надзвукові літаки - відомі людству матеріали не витримують. Та й логічно допустити що і не може існувати матеріалів які б такі навантаження витримували.

Адже схоже ми підібралися до межі - а вона визначається електромагнітними силами зчеплення атомів. Сильніші лише ядерні сили - але вони короткодіючі, об'єкти значних розмірів на них важко збудувати.

Так що єдиний (у рамках тих знань що має людство) - це робити самовідновлювальні системи. Щось такого типу - як живий організм. Із судинами, нервами, регенерацією на молекулярному рівні і т.д. Це надзвичайно складно - але іншого шляху в космос ніяк не видно. Прикольно - медицина і будування космічних кораблів таким чином виходять на спільну дорогу!

Виходить що злітав лише 38 раз і для 39 разу вже місяць ремонтують. А скільки перед цим було ремонтів??? Через це мабуть одноразові кораблі залишаються економічно вигіднішими. Хоча допускаю що з вдосконаленням конструкцій та посиленням матеріалів можна довести, наприклад, до максимум 1000 польотів. Та думаю що навіть для освоєння Місяця цього аж ніяк не достатньо - тут рахунок вже має йти на мільйони.



Немає коментарів:

Дописати коментар